VIDEO + FOTO: Staré Mesto sa zmenilo na rozprávkové námestie, „plávajú“ na ňom ryby

V troch susediacich priestoroch centra mesta na Panskej ulici, Rudnayovom a Rybnom námestí vznikla čarokrásna rozprávková krajina.

Najmä pre deti pripravili organizátori z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) v stredu podvečer program pod názvom Rozprávkové námestie. V troch susediacich priestoroch centra mesta na Panskej ulici, Rudnayovom a Rybnom námestí mohli všeličo vidieť, aj si vyskúšať.

Rozprávkové námestie

Deti v kočíkoch i staršie v prítomnosti rodičov alebo starých rodičov sa na zaplnenom Rudnayovom námestí zabávali s klaunmi, cirkusantmi, žonglérmi a choduliarmi. Pozreli si aj rozprávku Divočiny so živou hudbou o obyčajnom Maxovi s neobyčajnou fantáziou, ktorú im zahralo divadlo Odivo z Banskej Bystrice. Súčasťou podujatia bolo slávnostné otvorenie rozprávkového námestia.

„Je tu vhodný rozprávkový priestor pri Gašparkove a Bibiane, ktorý sme vizuálne spestrili desiatkami rýb a inými objektmi výtvarníka Fera Liptáka. Budú tu až do septembra a uvidíme, ako na to zareaguje verejnosť,“ povedal riaditeľ BKIS Vladimír Grežo.

Rozprávkové námestie tvoria ryby „plávajúce“ na trávniku i na okolitých lampách. Výtvarne sú spestrené tiež niektoré budovy či strom pri Bibiane. Na chodníkoch sú nakreslené skákačky, ktoré si môže hocikto vyskúšať.

„Ryby sú tu preto, lebo patria k Dunaju aj k rozprávkam. A veselo s divadlom tu bude opäť v nasledujúce stredy. Preto sa príďte opäť rozprávkovo zabaviť,“ pozval prítomných starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR