Zdroj: Dnes24.sk

V okolí Michaloviec jazdia nové autobusy: Pozrite si slávnostné odovzdávanie, VIDEO

Vybavené informačnými elektronickými tabuľami, klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet. Nové autobusy spĺňajú najprísnejšie normy.

Veronika Ondo-Cholewová Správy
Veronika Ondo-Cholewová Správy

V okolí Michaloviec jazdia nové autobusy: Pozrite si slávnostné odovzdávanie, VIDEO

Vybavené informačnými elektronickými tabuľami, klimatizáciou a bezplatným pripojením na internet. Nové autobusy spĺňajú najprísnejšie normy.

Zdroj: Dnes24.sk

Desať nových autobusov odovzdali v piatok do užívania spoločnosti Arriva v Michalovciach predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka a generálny riaditeľ spoločnosti László Ivan. Nové autobusy pre prímestskú pravidelnú dopravu budú v okolí Michaloviec, Sobraniec, Trebišova a Kráľovského Chlmca premávať aj vďaka podpore KSK, ktorý financuje služby pravidelnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme a tiež sociálne zľavy z cestovného.

Nové autobusy

Okrem aktuálne desiatich odovzdaných autobusov bolo na cesty KSK začiatkom jesene vypravených ďalších osem nových vozidiel.

„Pre kraj je prímestská hromadná doprava dôležitá, keďže každým rokom evidujeme nárast počtu osobných automobilov a nárast počtu ľudí, ktorí cestujú. Zároveň sa nám zvyšujú výdavky na údržbu ciest. To znamená, že hromadná doprava je efektívnejšia aj čo sa týka výdavkov, aj verejného sektora, aj výdavkov individuálnych, konkrétnych cestujúcich. Zároveň je aj ekologickejšia, keďže jeden autobus vyprodukuje oveľa menej emisií ako 15 – 20 osobných automobilov,“ uviedol v piatok Trnka.

Nie starší ako 12 rokov

Žiadny z autobusov spoločnosti Arriva, ktorý od 1. decembra premáva v prímestskej autobusovej doprave v Košickom kraji, nie je starší ako 12 rokov.

„Priemerný vek našich autobusov je 8,1 roka, viac ako polovica z nich je klimatizovaná a až 50 z nich je vybavených bezplatným wifi pripojením. To všetko spolu s kultúrnym prostredím na autobusových zastávkach a staniciach prispieva k pohodlnejšiemu cestovaniu našich cestujúcich,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Michalovce Gejza Sačko s tým, že od minulého roku evidujú zo strany verejnosti o služby verejnej dopravy zvýšený záujem.

Modernizácia

S modernizáciou vozového parku verejných prepravcov počíta KSK aj do budúcna.

V budúcnosti by sa mal realizovať nákup 54 autobusov zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Tieto autobusy by mali doraziť budúci rok do nášho kraja. Mali by byť rozdelené medzi dvoch prepravcov, Arrivu a Eurobus. Verím, že už čoskoro budeme môcť odovzdávať kľúče aj 54 šoférom týchto autobusov,“ uzavrel Trnka.

Pozrite si fotogalériu a nezabudnite si pozrieť video zo slávnostného odovzdávania autobusov.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

V okolí Michaloviec budú jazdiť nové autobusy: FOTO zo slávnostného odovzdávania
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM