Stala sa pre neho inšpiráciou: Humenčan zložil pieseň o svojej dcérke! VIDEO

Vložil do nej kus seba, emóciu a lásku, ktorú prechováva k svojej dcére. Reč je o skladbe z dielne mladého Humenčana Petra Uhera, ku ktorej uzrel svetlo sveta aj videoklip.

Ilustračný obrázok k článku Stala sa pre neho inšpiráciou: Humenčan zložil pieseň o svojej dcérke! VIDEO
Zdroj: Inside Group

„Odkedy máme Vivien, sme súčasťou jej každodenných udalostí. Dieťa má svoj svet. Deti sa zo všetkého radujú a ich predstavy sú nevinné, pekné, bezstarostné. Práve táto úprimná radosť ma inšpirovala, aby vznikla skladba Vivien´s Summer,“ povedal na margo novinky inštrumentálnej skupiny Inside Group gitarista Peci Uher.

Jedno krásne leto…

Ako každý skladateľ aj on vložil do skladby kus seba, emóciu a lásku, ktorú prechováva k svojej dcérke. Mladý Humenčan stavil na hravosť, veselosť a melódiu na jednej strane a na melancholicko nostalgický refrén, ktorý má navodzovať jedno krásne leto.

„Možno sa táto emócia dotkne niekoho pri počúvaní a keď sa to stane, bude to pre mňa ako autora isté zadosťučinenie, veď preto robíme hudbu, aby sme s ňou vedeli navodiť pocit a podeliť sa o svoje emócie s poslucháčmi," poznamenal P. Uher.

Zdroj: Inside Group

K piesni aj videoklip

Pesničku hrávajú Inside Group približne rok naživo, ale až teraz sa ju rozhodli predstaviť prostredníctvom videoklipu, o ktorý sa postaral Tomáš Telepák. „Najkrajšia je na ňom autenticita, pretože Vivien ani nevnímala, že ju natáčame," prezradil nadaný Humenčan.

Peci Uher tvrdí, že dokáže skĺbiť rodinný aj muzikantský život. Hudbu počúvajú nielen doma, ale s dcérkou chodia aj na koncerty. „Vivien vníma hlavne detskú produkciu, ale aj to čo počúvame doma s manželkou. Keď sme s ňou na koncerte vždy povie, že sa jej to páči alebo naopak, že sa jej to až tak nepáči a chce sa ísť na chvíľu vyvetrať von :).“

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk