Šport

Skvelí prešovskí hádzanári: Brankár sa zaskeval 15 zákrokmi, gól zápasu na VIDEU

Diváci v Prešove videli výborný zápas. Domáci tím sa prezentoval skvelým výkonom od brankára Cvitkoviča až po gólové hody, napríklad od Dominika Kroka.

Zdroj: YouTube.com

V úvodnom tohtoročnom domácom stretnutí SEHA Gazprom ligy zdolal Tatran Prešov bosniansky tím Izvidač Ljubuški 29:22 (14:8) a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky. Celkovo ich má po 15-tich zápasoch 27 a bodovo sa dotiahol na štvrtý Meškov Brest, ktorý má ale zápas k dobru. Najlepším strelcom zápasu bol Jakub Hrstka, autor šiestich gólov. Pätnástimi úspešnými zásahmi sa prezentoval brankár Mario Cvitkovič.

Tatran sa najbližšie v SEHA lige predstaví o týždeň opäť v domácom prostredí, keď v stredu 20. februára o 17.30 hod. privíta Železničar Niš. Ešte predtým sa v Tatran handball aréne predstaví v domácej Slovnaft handball extralige proti Piešťanom (sobota 16.2. o 18.00 hod­.).

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Vyhrali sme, ale náš výkon mal ďaleko od dobrého. Máme za sebou pár ťažkých tréningov a nohy hráčov boli ťažké, ale musíme si v takýchto dueloch počínať lepšie. Niektorí hráči musia odovzdať viac a zlepšiť svoj výkon.“

Jakub Hrstka, krídelník Tatrana (najlepší strelec zápasu – 6 gólov): "Zápas napriek konečnému výsledku nebol vôbec ľahký. Ljubuški sú nepríjemný súper. Hrajú agresívnu obranu. My sme sa ale na nich dôkladne pripravili. V prvom polčase sme sa, s výnimkou prvých 10–15 minút, kedy bolo skóre iba o gól či dva, utrhli na štyri až päťgólový rozdiel. V polčase sme si povedali, že musíme hrať najmä koncentrovane v obrane, čo je základ hádzanej. Boli tam nejaké chyby, ale tá obrana nebola zlá. Pomohli sme dobre chytajúcemu Cvitkovičovi, dali pár ľahkých gólov. A toho sa musíme držať. Nesmieme poľaviť. Ideme od zápasu k zápasu. V sobotu nás čakajú Piešťany, kde takisto nesmieme nič podceniť a nič iné ako víťazstvo na domácej palubovke neberieme.“

Mário Cvitkovič, brankár Tatrana (v zápase 15 zásahov): „Víťazstvo sme si zaslúžili, ale Ljubuški potvrdili, že nie sú zlý tím. Niektorí z ich mladých hráčov sú talentovaní a som presvedčení, že budú úspešní. My sme ale potvrdili úlohu favoritov a ukázali viac skúsenosti. Ljubuški ale ukázali, že by si zaslúžili byť na vyššej pozícii aká im aktuálne patrí.“

• SEHA Gazprom liga – 15. kolo: Tatran Prešov – RK Izvidjač Ljubuški 29:22 (14:8)
  • Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna – Rábek 3/2, Djerič 3, Hrstka 6/2, Lapajne 4, Krok 4, Ľ. Šárpataky 1, Kríž 1, Urban 2, Kosteski 2, Butorac 1, Carapkin, Afanou Gatine 2.
  • Najviac gólov súpera: Čutura 5, Primorac 4, Ivanovič 4/1
  • 7-metrové hody: 6/4 – 3/2
  • vylúčenia: 1:2
  • priebeh: 1:0, 3:1, 4:4, 6:6, 10:6, 11:8, 15:9, 16:12, 20:12, 21:16, 23:17, 27:18, 28:20

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Tatran potvrdil úlohu favorita: Doma si v SEHA lige pripísal povinnú výhru