Aktualizované Šport

Paulína Fialková obsadila tretie miesto v pretekoch Svetového pohára!

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom na 12,5 km v nemeckom Ruhpoldingu.

Ďalšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 14. priečke. Zvíťazila Franziska Preussová z Nemecka. Fialková sa v SP dostala na pódium po šiesty raz v kariére, vďaka tretiemu miestu sa dostala na čelo klasifikácie SP v pretekoch s hromadným štartom.

„A ja budem mať nabudúce červené číslo,“ radovala sa v cieli Paulína Fialková. „Som šťastná, trochu som sa obávala, že forma odchádza, alebo že úplne odišla. Pri tom pocitovom poklese som však schopná dostať sa na pódium, takže sa nemám na čo sťažovať. Šport je jednoducho krásny s tým, že raz klesáte, potom stúpate. Možno keby som bola v inom stredisku, tak budem aj vyššie, no Ruhpolding je špecifický, príjazd na strelnicu jednoduchý, vietor bol minimálny, streľba bola presná. Vôbec som nerozmýšľala, čo bude, no keď som na poslednej streľbe videla, že sú predo mnou dve pretekárky, ktoré mi bránili v pódiu, tak vtedy som už nad tým uvažovala. Na strelnici som sa dokonale koncentrovala a vo finiši si už verila.“

výsledky – preteky s hromadným štartom na 12,5 km:
1. Franziska Preussová (Nem.) 32:34,0 (0), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +0,2 (0), 3. Paulína FIALKOVÁ (SR) +15,1 (1), 4. Hanna Öbergová (Švéd.) +18,8 (2), 5. Lena Häckiová (Švaj.) +19,4 (1), 6. Irina Krivková (Biel.) +20,0 (1), 7. Linn Perssonová (Švéd.) +20,9 (0), 8. Marte Olsbu Roeiselandová (Nór.) +26,8 (2), 9. Anais Bescondová (Fra.) +27,4 (2), 10. Mona Brorssonová (Švéd) + 32,0 (1)… 14. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +1:04,3 (4)