Adam Stečák Správy

Odštartoval 45. ročník medzinárodných automobilových pretekov Rally Košice, FOTO

V Košiciach a širšom okolí sa počas víkendu rozhodne aj o absolútnom majstrovi Slovenska v sezóne 2019.

Motoristi a fanúšikovia autošportu si na svoje prídu ešte v nedeľu, kedy bude pokračovať druhý súťažný deň. V sobotu sa na štart postavilo 51 posádok.

Divákov opäť potešil slávnostný štart podujatia v centre Košíc. Na rýchle autá sa na Hlavnú ulicu prišlo pozrieť množstvo divákov, malých i veľkých. Oficiálny štart 45. ročníka Rally Košice začal presne o 13:00 hodine.

Na súťažné posádky 45. ročníka Rally Košice čakajú dve náročné etapy, ktoré spolu tvoria 11 rýchlostných skúšok. V sobotu 19. októbra 2019 posádky absolvovali 1. etapu, ktorá pozostávala z trate dlhej 281,45km.

V tejto etape bolo 5 rýchlostných skúšok a ich dĺžka bola slušných 71,50 kilometrov. V nedeľu 20.10.2019 čaká posádky 2. etapa, ktorá je dlhá 224,85 km, a v ktorej 6 rýchlostných skúšok má dĺžku 65,05 km. Celková dĺžka trate 45. ročníka Rally Košice je teda 506,30 km a trať rýchlostných skúšok je 136,55 km. Pred Rally Košice bol na prvom mieste celkového poradia Grzegorz Grzyb, ktorý mal náskok na Martina Kočiho 20 bodov.

Po sobotňajších piatich rýchlostných skúškach sa na prvom mieste umiestnila posádka Grzyb-Wróbel. Na druhom mieste sa po prvom dni umiestnila posádka Koči-Mozner. Tretie miesto obsadila posádka Odložilík-Tureček. Všetky tri posádky jazdia na Škode Fábií R5.