Ďalší zápas našich hokejistov: Na domácom ľade si poradili s Bratislavou

Spišskonovoveskí hokejisti vykorčuľovali na domáci ľad, aby si v 24. kole 1. hokejovej ligy zmerali sily s Bratislavou. A poradili si s ňou.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší zápas našich hokejistov: Na domácom ľade si poradili s Bratislavou

Po tesnej prehre s Prešovom, s ktorým hrali novoveskí hokejisti uplynulý piatok, prišiel na rad ďalší zápas, ktorý si mohli fanúšikovia hokeja vychutnať na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Vstup na súboj proti Bratislave bol dokonca zdarma. Po vyrovnanej prvej tretine ako prví skórovali hostia. V poslednej tretine však mali naši chlapci navrch a po tretinách (0:0, 0:1, 2:0) sme sa mohli tešiť z víťazstva.

Zaujímavosťou zápasu bol jednoznačne útočník HK Spišská Nová Ves Marka Ondova, ktorému sa podaril husársky kúsok, keď v 43. minúte zavesil spoza bránky puk za chrbát bratislavského gólmana. Napodobnil tak nielen slávny gól fínskeho útočníka Mikaela Granlunda, ale aj ďalšieho Spišiaka Lukáša Nováka, ktorému sa to podarilo pred šiestimi rokmi tiež v prvej lige. Spomínaný gól, ktorý vsietil Marko Ondov si môžete pozrieť na priloženom videu.

Zdroj: Facebook

HK Spišská Nová Ves – HC Osmos Bratislava 2:1

Góly: 43. Ondov (Nagy, Olejník), 58. Vartovník (Zwick, Ondov) – 23. Klučiar (Šalka, Smolka).

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.